MOHENŽODÁRO

MOHENDŽODÁRO – ženská cesta k sebepoznání, spokojenosti a harmonii

Na docházkových kurzech se ženami zažíváme hluboké uvolnění, propojení, sounáležitost, přichází mnohá uvědomění a dochází k postupné transformaci vnímání sebe, ostatních i okolního světa. 

… meditace, relaxace, uvolnění, přijetí své ženskosti, laskavost, jemnost, transformace…

Jsem laskavou průvodkyní  žen, které touží podpořit svou ženskost a poznat se ve své hloubce. Vedu kurzy meditací Mohendžodáro a cvičení tantra-jógy Mohendžodáro pro ženy.

Vytvářím uvolněnou a bezpečnou atmosféru, abys mohla být sama sebou a se sebou, poznala svůj vnitřní svět, svoje nastavení, mohla se vnímat a plynout. Podporuji ženy na cestě k celistvosti a společně zažíváme, jak krásná je ženská cesta.

Čeká tě úžasná podpora ženského společenství. Zažiješ, jak léčivý je meditativní stav mysli, spontánní sebevyjádření pohybem, naučíš se vnímat svou pánev, uvolňovat fyzické tělo i mysl.. Získáš větší důvěru sama v sebe, zjemníš a rozkveteš…

Být ženou je nádherný dar.“


Základní kurz Mohenžodáro pro uzavřenou skupinku žen: 13 setkání po 3 hodinách, 40 hodin praxe, zážitků, transformace.

Kurz ženských meditací Mohendžodáro pro uzavřenou skupinu žen: 11 setkání po 2 hodinách, 10 meditací, každá zaměřená na jeden aspekt

máte-li zájem, ozvěte se.


Aktuální nabídka nedělních meditačních setkání

12.5. Chakra dance (tanec jednotlivých čaker, zaměříme se na energetická místa na těle)
19.5. Laskavé sebepřijetí (srdeční čakra, aspekt Kráska/Ošklivka)
26.5. Imunitní posílení (první čakra, aspekt Léčitelka/Nemocná)
2.6. Vědomé bytí (solar plexus, aspekt Rádkyně/Klevetnice)


Mohendžodáro je starodávný tantrický rituál pro ženy vycházející z indické tradice, naladěný na potřeby moderní ženy. Je to zkrášlující a omlazující cvičení, které dodává ženám krásu, svěžest, energii a šťavnatost.


JAK MOHENDŽODÁRO POMÁHÁ?

Mohendžodáro má řadu léčivých účinků – harmonizuje hormonální systém, ozdravuje oslabené pánevní dno a ženské orgány, posiluje dráhu ledvin, umožňuje zkvalitnit milostný život a prožívat hlubokou intimitu. Mohendžodáro není jenom o cvičení či meditacích. V bezpečném ženském kruhu se otevírají skrytá témata, vzniká léčivé propojení mezi ženami, což umožňuje traumatům, aby odešly. Jemně, laskavě, postupně, vědomě.


MOHENDŽODÁRO CVIČENÍ – ZÁKLADNÍ DOCHÁZKOVÝ KURZ:

Mohendžodáro tantrajóga – cvičení

Základní kurz se zaměřuje na první čtyři asány rituálu Mohendžodáro (mateřský okruh). Jednotlivé asány na sebe navazují a vytvářejí energetický celek, naučíš se rozvádět svou sexuální energii po těle a použít ji pro rozvoj intuice a vlastního zdraví. Pomocí těchto asán se uvolňuje do těla velké množství ženských pohlavních hormonů. Tak se toto cvičení stává tajemstvím věčného mládí žen.

Každá ásana s sebou nese určitý archetyp, na psychické úrovni vede k uzdravení vnitřní ženy, každá žena rozkvete ve svou přirozenou krásu.

PŘÍBĚH ŽENSTVÍ – KRÁSKA/OŠKLIVKA (čtvrtá čakra) – vztah k sobě samé, laskavost, jemnost, láska k sobě, láska k ostatním, sebepřijetí, přijetí, otevření se citům a schopnosti milovat, soucit, potřeba milovat a být milována, potřeba plynutí…

VNITŘNÍ ZRAK – KNĚŽKA/ČARODĚJNICE (šestá čakra) – třetí oko a jeho aktivita, šišinka mozková, intuice, napojení na svoje vnitřní vedení, jasnost, jasné vnímání pravdy, schopnost vizualizace, představivosti, nárok vidět, mít jasné a obsažné vize, mimosmyslové vnímání, potřeba hloubky …

POHLED DO VESMÍRU – HEREČKA/HYSTERKA (nebeská čakra) – hravost, umění si hrát, spontánnost, autentičnost, talenty, zvídavost, vnitřní dítě, bezpečí, ochrana, potřeba tvořivosti, hravosti, uměleckého vyjádření…

ŠŤAVNATÁ JÓNI – MILENKA/PROSTITUTKA (druhá čakra) – vztah k sobě a ke své sexualitě, intimita, přirozenost, lidskost, emoce, právo dovolit si vnímat a prožívat emoce, zdravá sexualita, vášeň, potřeba intimity a blízkosti…

Tento docházkový kurz nahrazuje základní kurz Mohendžodáro v Lažánkách a je ukončený platným certifikátem na pokračování v celoroční škole Mohendžodáro vyšší stupeň.

Blíže o docházkovém kurzu ZDE.


MOHENDŽODÁRO ŽENSKÉ MEDITACE:

Chakra dance (tanec čaker, působí celostně na Kundalini energii)

Tvořivé dětství (nebeská čakra, aspekt Herečka/Hysterka)

Laskavé sebepřijetí (srdeční čakra, aspekt Kráska/Ošklivka)

Imunitní posílení (první čakra, aspekt Léčitelka/Nemocná)

Umění se prosadit (krční čakra, aspekt Živitelka/Zlodějka)

Otevření se intimitě (druhá čakra, aspekt Milenka/Prostitutka)

Pořádek v životě (sedmá čakra, aspekt Hospodyně/Bordelářka)

Otevřené božství (šestá čakra, aspekt Kněžka/Čarodějnice)

Vědomé bytí (solar plexus, aspekt Rádkyně/Klevetnice)

Šťastné mateřství (třetí čakra, aspekt Matka/Smrtka)

Každá meditace tvoří terapii. Všechny meditace jsou jedinečné, laskavé, přístupné a otevřené začátečnicím i pokročilým.

Mohendžodáro meditace posilují ženství, krásu, jemnost, laskavost a láskyplnost, podporují zdraví, pomáhají kultivovat sebevyjadřovací schopnosti, rozšiřují vědomí a harmonizují energetický systém ženy. Mohendžodáro používá systém devíti čaker.

Meditace umožňují postupnou transformaci ve vnímání sebe, svého okolí, situací i života.

Meditace mají silný léčebný účinek díky muzikoterapeutické hudbě Igora Samotného, zakladatele Mohendžodáro, a také díky propracovanému systému jednotlivých fází meditace.

Během aktivních fází žena dělá různé umělecké projevy, spontánní prožitkový tanec, vlnění, třesení, zdravotní pohyby, pozice nebo léčebné cvičení. Meditační fáze přináší zklidnění mysli, naladění na svůj vnitřní svět a pocity, žena má čas vnímat sama sebe, své touhy a přání, napojení na vnitřní vedení. Závěrečná fáze relaxace probíhá v tichu, klidu, se soustředěním na přítomný okamžik, dech a uvolněnost.

Celý projekt meditací Mohendžodáro je unikátní tím, že každá meditace má svoji mudru, tantru prstů a tato mudra je zapojena do procesu meditace. Podporuje a rozvíjí účinek meditační techniky. 

Blíže o Mohendžodáro meditacích ZDE.


Milá ženo, láká Tě základní kurz Mohendžodáro přímo v meditačním centru v Lažánkách u Brna? Pokud o něm uvažuješ, dej mi vědět, máš možnost využít slevu z kurzovného. Napiš mi na email eskybova@centrum.cz.

Škola Umění tantrické jógy pro ženy Mohendžodáro probíhá v Meditačním centru Lažánky. Zakladateli jsou MUDr. Monika Sičová a Ing. Igor Samotný. Škola je akreditována u MŠMT.

www.mohendzodaro.czwww.mohendzodaro.eu, info@sugama.cz